ВІДВІДУВАННЯ СПЕКТАКЛЮ ЗА П'ЄСОЮ ПЕДРО КАЛЬДЕРОНА "ЖИТТЯ Є СОН"

Кальдерон

В рамках культурно-освітнього проекту кафедри російської та зарубіжної літератури «ART-ПОРТАЛ» студенти І і III курсу факультету іноземної філології разом із викладачем О.В. Юферевою відвідали спектакль Педро Кальдерона де ла Барки «Життя – це сон». Показ вистави відбувся в Національному академічному драматичному театрі ім.І. Франка 03 листопада 2017 року.

«Сон на три дії» вразив студентів музикальним супроводом, яскравими декораціями, хореографією, вишуканими костюмами. Сценічний простір розмикався: актори пересувалися партером, занурюючи глядачів у «кальдеровнівську» атмосферу. Отже, на сцені вдало зреалізувався важливий кальдеронівський принцип чергування закритого і відкритого простору, крізь який проходить ідея свободи. Замість діалогів Астольфо і Естрельї – своєрідний танок, де актори із застиглим виразом обличчя, немов ляльки, дзеркально відображали рухи один одного, загострюючи увагу глядача на алегорії штучності. У третій дії Росаура постає у вигляді жінки скоріше початку 20 ст., із довгим шарфом і строгим чемоданом. Здається, що цей вихід за межі часу супроводжується і виходом гри акторки за межі «костюму».

Похмурість розвіюється гумором, іронічним витлумаченням, що, втім, не затінює образу самотності і сумнів, парадоксальності і мінливості світовідчуття, втілених у творі Кальдерона. Уже знайома драма іспанського класика на сцені набула динамічності, видовищності, і студенти спробували пояснити, як це досягається. Помічали зміни реквізиту в насиченій і різноманітній постановці, фізичні особливості виконавців, пов’язуючи їх з концепцією постановки. Під час обговорення спектаклю думки розділилися, і не всі одностайно висловлювали задоволення побаченим. Але це привід до дискусій і поглиблення уявлення про літературу 17 століття.

Server Time: 2018-12-18 12:41:41