"Зродились ми великої години"

«ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ...»
До Дня захисника України на факультеті іноземної філології НПУ ім. М.П.Драгоманова відбулися святкові концерти, організовані старшим викладачем кафедри методики викладання світової літератури О.К.Бицько за програмою Навчально-методичного центру мовної і літературної освіти імені В.І.Гончарова та за сприяння декана факультету – д.ф.н., проф. А.А.Зернецької.photo_2019-11-08_08-18-25.jpg

Урочисті заходи стали виявом пошани до наших Героїв, які впродовж століть боролися за державний суверенітет України, які й сьогодні, вже понад 5 років захищають країну від російського агресора, виборюють право українців на власну сторінку в літописі вільних народів світу.
Концерти отримали назву «Зродились ми великої години» – за словами відомої пісні, що 1932 р. стала гімном ОУН та надихала на боротьбу за власну державу не одне покоління справжніх патріотів України

.photo_2019-11-10_16-37-40.jpgphoto_2019-11-08_08-15-59.jpg

У ході концерту прозвучала низка пісень та віршів у виконанні відомих українських співаків і гуртів, а також студентів 2 курсу: Ірини Рацин, Тетяни Лошицької, Ксенії Нікітенко, Евеліни Сенатор та Влади Плахоті

photo_2019-11-07_09-38-03.jpgphoto_2019-11-07_09-38-19.jpg

Глядачі з цікавістю та завмиранням серця переглянули телесюжети про українських захисників, життєвий політ яких підступно обірвала війна Російської Федерації проти незалежної України: Василя Сліпака та Святослава Горбенка

.photo_2019-11-07_09-38-47.jpg

Особливе піднесення всіх присутніх викликало хорове виконання нашого Славня – «Ще не вмерла Україна...».

Програма концерту містила в собі такі твори:

• «Марш нової армії». Слова: Олесь Бабій, Олег Скрипка. Виконання: Олег Скрипка, Іван Леньо, Тарас Чубай та ін., оркестр та рота Почесної варти полку Президента України.
  • «Україна». Слова і музика: Тарас Петриненко. Виконання: гурт «СКАЙ»
  • «Україна». Слова і музика: Ірина Федишин. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  • «Меч Арея». Слова і музика: Василь Лютий. Виконання: гурт «Тінь сонця».
  • «Браття українці». Слова і музика: Вова Гейзер. Виконання: гурт «Шабля».
  • «Висота» («Ніхто, крім нас»). Слова і Музика: Олександр Положинський. Виконання: гурт «Тартак».
  • Телесюжет про Василя Сліпака (UBR).
  • Роже слічная (фрагмент пісні Пресвятій Богородиці, поч. 18 ст.). Виконання: Тарас Компаніченко і гурт «Хорея козацька».
  • Тетяна Лавинюкова. «Покрова+». Виконання: Лошицька Тетяна, студентка 2 курсу ФІФ.
  • «Запорозький марш». Музика: Євген Адамцевич.
  • Олександр Олесь. «Юнацька пісня». Виконання: Ксенія Нікітенко, студентка 2 курсу ФІФ
  • «Ой у лузі червона калина...» – саундтрек х/ф «Залізна сотня» (2004 р., реж. Олесь Янчук, за романом Юрія Борця «У вирі боротьби»).
  • «Ой у лузі червона калина...» – саундтрек х/ф «Червоний»» (2017 р., реж. Заза Буадзе, за однойменним романом Андрія Кокотюхи). Виконання: гурт «Гайдамаки» й Тоня Матвієнко.
  • «Лента за лентою». Слова: Микола Сороколіта. Музика: Василь Заставний. Виконання: Тарас Чубай. (гурт «Плач Єремії).
  • Ліна Костенко. «Мій перший вірш написаний в окопі». Виконання: Евеліна Сенатор, Плахотя Влада, студентки 2 курсу ФІФ.
  • «Сто бійців». Слова: Олекса Негребецький. Музика: американський хіт часів В'єтнамської війни «Ballad of the Green Berets». Виконання: Юлія Донченко (Maxima).
  • «Не сумуй» («В той день, коли закінчиться війна...»). Слова і музика: Олександр Рожко. Виконання: Олександр Рожко, Тарас Тополя (гурт «Антитіла»).
  • «Над землею тумани». Слова: Анна Бінцаровська. Музика: Сергій Родько. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  • Телесюжет про Святослава Горбенка (ТСН).
  • «В нашому серці». Слова: Віктор Винник. Музика: Андріана. Виконання: Ірина Рацин, студентка 2 курсу ФІФ.
  • «Ще не вмерла Україна...» (Гімн України). Слова: Павло Чубинський (1862 р.). Музика: Михайло Вербицький (1863 р.)