Відвідування п`єси "Тепленьке місце"

Учасники культурно-просвітницького проекту «Арт-портал» з 31п та 1ра груп та доцентом кафедри світової літератури та теорії літератури О.М. Костюк 10 грудня із приємністю відвідали Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки, де відбулася вистава «Тепленьке місце» («Доходное место») за п΄єсою Олександра Островського.

1_ра_-_ТРД-дох_место-10дек2018_-1.jpg            Написана 1856 року, вперше поставлена Російською драмою у 1946, ця п΄єса сприймається як трагікомічна алегорія на нашу сучасність.

logo_rus.gif      Можна сказати, що це твір про корупцію. Справді, чиновницька піраміда, протекції «для своїх», нелінійні залежності, хабарництво - від жилету, подарованого купцем, до невеликого маєточку із садочком – подалі від міста. І це не злочинці, а поважні батьки сімейств, вони іншого життя не знають, пишаються собою, і вся систем державна їх до того спонукає.
      Побіжно Островський не оминає проблем батьків і дітей, освіти, культури, моди, пияцтва, навіть житлове питання. Постановник Аркадій Кац максимально увиразнив паралелі з сучасністю. Сцена декорована незліченними паперами, тими самими, які складають і переписують столоначальники та їх підлеглі на службі. Ці папери рухаються по колу, злітають, формують чиновницький життєвий простір. У виставі чимало музики, танців, ексцентрики, грають кращі актори театру – Олександр Гетьманський, Тетяна Назарова, Наталя Доля, а також талановита молодь.
     Студенти сміялися до сліз, жваво обговорювали в антракті. Та раптом, разом з усією глядацькою залою, принишкли, коли ідеаліст Жадов виголошував свій монолог про людей, які йдуть наперекір суспільним звичаям.

31п-_ТРД-Доходное_место-10-дек2018.jpg    Після вистави студенти переглянули ювілейну експозицію: старі афіши, фотографії, макети декорацій. До речі, у театрі діє музей, і проводять цікаві екскурсії, а останнього понеділка кожного місяця студентів запрошують безоплатно переглянути виставу, якщо є непродані місця.

5192378
5192378