оновлена інформація про кафедру світової літератури

Кафедра світової літератури та теорії літератури (до вересня 2018 року – кафедра російської та зарубіжної літератури) належить до найстаріших кафедр Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, має давні традиції та великий досвід підготовки висококваліфікованих педагогічних кадрів у галузі філологічної освіти.

Кафедра словесності розпочинає свою історію з 1835 року, коли при Київському університеті Святого Володимира було створено педагогічний інститут, а з 1920 р. кафедра увійшла до складу літературно-лінгвістичного відділу факультету професійної освіти Київського інституту народної освіти. З 1934 року, після створення Київського педагогічного інституту, на мовно-літературному факультеті працювали дві окремі кафедри: всесвітньої літератури (завідувачі проф. С.І. Родзевич, доц. М.Л. Сахарний, ст. викл. Ф.С. Грім) та російської літератури (завідувачі проф. В.І. Маслов, проф. Г.В. Александровський, проф. Є.О. Перлін, доц. В.В. Приступов, доц. Д.М. Іофанов, доц. Л.М. Карлов, доц. Д.П. Шутенко). З 1952 рокуїх було об’єднаноу кафедру російської та зарубіжної літератури, якою в різний час завідували доц. В.Д.Войтушенко, проф. І.Т.Крук, проф. Б.Б.Шалагінов, доц. О.П.Охріменко. Серед визначних науковців, які викладали на кафедрі, академік Д.С.Наливайко, професори Ю.З.Яновський, С.М.Руссова, Є.В.Волощук. У різний час на кафедрі працювали яскраві й незабутні викладачі: доцентиС.М.Фоміна, І.Г. Панченко, Е.Г. Гайнцева, Н.М.Король, Н.І.Ніколаєнко, Г.В.Крюкова та інші.

З 2015 р. кафедрою завідує професор Оксана Олександрівна Корнієнко. Зараз серед викладачів кафедри 7 докторів наук, професорів, 5 кандидатів наук, доцентів та 2 докторанти. Більшість професорсько-викладацького складу кафедри є випускниками Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

Основні дисципліни, викладання яких забезпечує кафедра, – «Історія зарубіжної літератури» (від античності до сьогодення), «Історія російської літератури» (від давнини до сучасності), «Актуальні тенденції світового літературного процесу», «Вступ до літературознавства», «Теорія літератури», «Література країн, мова яких вивчається», «Література Сходу» (японська, китайська, арабська, турецька), «Історія та культура країн Сходу» (Японія, Китай, Туреччина, Арабський світ), а також «Література, історія та культура Польщі». Крім того, розроблено ряд спецкурсів та спецсемінарів, серед яких: «Принципи аналізу поетичного тексту», «Література в інтермедіальному просторі», «Течії сучасного літературознавства» та ін. За вибором студентів читаються курси: «Поетична класика у перекладах», «Література англомовних країн», «Література російського зарубіжжя», «Стилі, напрямки і течії в літературі», «Основи компаративістики» та ін.

Викладачі кафедри керують курсовими та дипломними проектами, забезпечують роботу наукових гуртків та проблемних груп. При кафедрі діє аспірантура та докторантура зі спеціальності 035. Філологія, а також спеціалізована Вчена рада із захисту кандидатських дисертацій К 26.053.22 зі спеціальностей 10.01.01 – Українська література та10.01.02 – Російська література.

З 2016 р. кафедра організовує Міжнародну наукову конференцію «Аналіз та інтерпретація художнього тексту: проблеми, стратегії, досліди», яка збирає науковців з різних міст України, близького й далекого зарубіжжя. 

Співробітники кафедри беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та університетських наукових конференціях, симпозіумах і семінарах, друкуються у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях. Серед наукових публікацій останніх років монографії проф. Т.А.Пахарєвої «Опыт акмеизма (акмеистическая составляющая современной русской поэзии)» (К., 2004), проф. О.О.Корнієнко «Мифопоэтическая парадигма русской прозы 30-х гг. XX в.: Векторы эстетического поиска в литературе метрополии и зарубежья» (К., 2006), проф. О.С.Анненкової «„Слово вечной жизни”: дискурс традиции И.С.Тургенева в прозе русского зарубежья (Б.К.Зайцев, И.С.Шмелев, М.А.Осоргин)» (К., 2011), д.ф.н. О.А.Юдіна «Текст как поступок и путь: Поэтика перформатива в „Книге путешествий” Андрея Битова» (К., 2007) та «Авторство як культурний інститут: Стратегії авторизації в художньому та літературознавчому дискурсах» (К., 2014).

Викладачі кафедри є авторами численних підручників та навчальних посібників. Студенти-філологи користуються розробками викладачів кафедри: Б.Б.Шалагінова «Зарубіжна література: Від античності до початку XIX ст.: Історико-естетичний нарис» (К., 2004), О.С.Анненкової «Зарубіжна література ХІХ століття: західноєвропейська реалістична проза 30-80-х років ХІХ століття» (К., 2006), «Французька література ХІХ століття: від Стендаля до Мопассана» (К., 2008), «Антична література. Література Середніх віків: Навчальний посібник» (К., 2011), Т.А.Пахарєвої «Русская литература рубежа ХІХ-ХХ вв.: Курс лекций» (2015), комплексом посібників Н.О.Мірошнікової «Сонет: Теория и история сонета в заданиях и комментариях» (К., 1997), «Вступ до літературознавства: Термінологічний мінміум у схемах та визначеннях» (К., 2009), «Вступ до літературознавства: Термінологічний мінімум у тестах» (К., 2009), «Занимательный литературоведческий словарь» (К., 2015) та ін.

Кафедра світової літератури та теорії літератури підтримує зв’язок із середніми загальноосвітніми навчальними закладами. Викладачі кафедри працюють над створенням навчальних програм та підручників з російської та зарубіжної літератури для середньої школи, беруть участь у проведенні Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт учнів – членів Малої Академії наук, а також у роботі Інституту підвищення кваліфікації вчителів-філологів.

Крім суто навчальної та наукової діяльності, кафедра постійно організує заходи, спрямовані на широку аудиторію. В рамках культурно-освітнього проекту «АRТ-ПОРТАЛ» кафедрою проводяться творчі зустрічі з відомими письменниками та вченими, лекції, літературні вечори, екскурсії, відвідуються театри та музеї, відбуваються дискусії на актуальні теми літератури та мистецтва.

Кафедра світової літератури та теорії літературиневпинно працює на високому науковому, педагогічному та культурному рівні, залучаючи до роботи провідні ідеї сучасної гуманітаристики, та бере активну участь у розбудові вітчизняної освіти та науки.

   

РОЗКЛАД  

   

Новини та події  

   

GTranslate  

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
   

Всього відвідувань  

5953160
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
6694
9018
33089
5146659
149209
262036
5953160

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2019-06-19 16:39:44
   

Хто на сайті?  

На сайті 125 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

Зображення відсутні
   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ