Звіт з дискусійного клубу

В рамках культурно-освітнього проєкту кафедри світової літератури та теорії літератури «ART-Портал» 13 березня 2024 року відбулося засідання Літературного дискусійного клубу під керівництвом докторки філологічних наук, професорки Олени Сергіївни Анненкової. В цій зустрічі взяли участь студенти 1, 2, 3, 4 курсів факультету іноземної філології УДУ імені Михайла Драгоманова, а також викладачі кафедри світової літератури та теорії літератури.

Роман М. Гейга «Опівнічна бібліотека» викликав великий інтерес з боку студентів. В процесі дискусії студенти шукали відповіді на складні питання сьогодення: що означає зробити свій життєвий вибір, як встояти в житті і навчитися опиратися негараздам, втратам, неприємним обставинам, як не втратити себе і не жити чужим життям, як перестати себе жаліти та озиратися на чужі досягнення та успіхи. Всі дійшли висновку, що слова американського романтика-філософа Г.Д. Торо, як і епіграф до роману, за який було обрано слова С. Плат, розкривають смисл роману: життя кожної людини має багато можливостей і варіантів, в’язницею є не простір, а наш образ мислення, тому важливо проживати життя у теперішньому моменті усвідомлено та бачити не зовнішнє, а сутнісне і глибинне. Приємним було те, що студенти поділилися своїми враженнями після дискусії та запевнили, що прочитають і навіть перечитають роман, а також відзначили важливість інтелектуального спілкування та читання книжок.

ev1

Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в засіданні клубу!

До подальших зустрічей!